Dobrý domov a vaša nová kuchyňa.

Koľko času trávite v kuchyni? Je to často najdôležitejšia otázka pre rodiny s deťmi. Tráviť toľko času na jednom mieste znamená zabezpečiť, aby vaša kuchyňa bola vždy plne funkčná a aby fungovala pre vaše potreby. Môže to zahŕňať uloženie varnej kanvice vedľa skrinky s čajovými šálkami alebo dokonca usporiadanie zásuviek, ktoré sú nevyhnutné na perfektné fungovanie vašej novej kuchyne.

Kuchyňa nemusí byť obrovská, ani priestor pre prípravu jedál. Hľadanie funkčnej rovnováhy v kuchyni pre vašu rodinu je kľúčové a nižšie vám ponúkame niektoré praktické rady na vytvorenie dokonalého kuchynského priestoru vo vašom novom dobrom domove.

1) Kuchyňa ako ostrov.

Kuchynský ostrov môže byť skvelou vlastnosťou v domácnosti – hlavne ak si vyberiete skutočne chladnú mramorovú alebo kamennú lavicu. Kuchynské ostrovy sú skvelé. Jednou z hlavných výhod ostrova je, že k nemu pristupujete z ľubovoľnej strany, čo znamená, že viacerí ľudia môžu stáť a používať ho naraz.Ak pripravujete napríklad veľa jedla napr. na Vianoce a vyžaduje to množstvo ingrediencií, potom kuchynský ostrov bude mať viac ako dostatok priestoru na uloženie všetkých potrebných surovín, kým ich všetky pridáte do hrnca, misky alebo pekáča.

 

 

2) Poznaj svoje zásuvky ako svoju dlaň

Ak ste sa už rozhodli pre výrobcu svojej novej kuchyne mali by ste od začiatku uvažovať o úložných priestoroch. Zahŕňa to, kde budú uložené perá, papier, písacie potreby, príbory, nádoby, hrnce, panvice a všetky ostatné veci.Ak chcete zistiť presne to, čo hľadáte, mali by ste mikroorganizovať svoje zásuvky a skrinky. Zásuvka na príbory by nemala byť len niekde. Polievkové lyžice aj lyžičky na zákusky si zaslúžia samostatný priestor. To isté platí pre nože na chlieb alebo steaky. Možno máte detské príbory, ktoré sa stále miešajú s príbormi pre dospelých.Inštalácia poličiek na misky a nádoby je skvelý nápad. Vždy budete vedieť, kde sa nachádzajú vaše koreniny, fazuľa, ryža, cestoviny a pod. a zároveň máte prehľad o ich zásobe.

 

3) Vytvorte priestor pre všetko

Kuchyňa je domovom kúskov nábytku a dekorácii, ktoré vytvárajú  priestor pre všetko, čím bude vaša kuchyňa výnimočná. Mnohí ľudia však nevedia využiť svoj priestor najlepšie.Závesné police alebo skrine nie sú široko používanou metódou ukladania, ale môže to byť veľmi účinné. Ak nemáte miesto nikde inde pre vaše taniere, poháre alebo panvice zaveste ich. Alternatívou je vytvoriť akýsi druh závesných systémov a použiť úchyty, aby všetko bolo na svojom mieste. Prináša to  nový úložný priestor, ktorý sa naozaj hodí v každej aktívnej kuchyni. Kreslenie obrysov okolo nástrojov na stene spôsobí, že stena vyzerá naozaj v pohode, ale tiež slúži ako pripomienka, kde všetko zapadá a má svoje miesto.

 

4) Umiestnite svoje zariadenia prakticky.

Pred inštaláciou kuchynských spotrebičov premýšľajte o najlepších miestach pre všetko, čo chcete používať. Ak máte varnú kanvicu, možno budete chcieť mať šálky na čaj v skrini čo najbližšie. Mikrovlnná rúra je široko používaný spotrebič. Mala by byť uložená skôr v strednej úrovni. Dosiahnete tým jednoduchšiu manipuláciu. Keď si zohrievate jedlo, nechcete si ho rozliať po celej ruke. Spotrebiče, ktoré používate pravidelne ( mikrovlná rúra, elektrická rúra) by sa mali umiestňovať v strednej výške vašej postavy. Manipulácia je prirodzenejšia a stále máte pod dohľadom všetko čo momentálne pripravujete. Kuchynská linka by mala byť vo výšte vašich bedier. Dosiahnete tým prirodzený postoj a vyhnete sa bolestiam chrbta pri zbytočnom predkláňaní sa.