PROJEKT     Zx96

Jednopodlažný dom s plochou strechou

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

Úžitková plocha

149,5 / 180,8 m²

Zastavaná plocha

223,8 m²

Objem

507,7 m³

Výška domu

4,5 m

Min. rozmer pozemku

23,16 x 27,46

POPIS

Jednopodlažný moderný dom s plochou strechou v šedých odtieňoch s jednoposteľovou garážou a obráteným usporiadaním miestností, kde sú spálne usporiadané v krídle z prednej strany.

Vstup do domu bol umiestnený hlboko vo vnútri. Zdôraznili ho strechy s prázdnymi priestormi dokončenými žalúziami. Táto strecha má úlohu podobnú svetelnej hlave, vďaka ktorej svetlo padá do kuchynského okna. Z tohto miesta tiež môžeme pozorovať, kto navštevuje naše dvere.

Farebnosť domu sú 3 miešajúce sa kocky. Najvyššia je dokončená čiernym fasádnym kameňom. Ostatné sú ozdobené sivým betónom a bielej omietky. V strede, najvyššej kocky, sa nachádza obytná plocha. 

Bolo perfektne osvetlené pomocou veľkého zasklenia až k podlahe. V lete sa otvárajú široko, poskytujú cestu k širokým krytom terasám. Poskytujú možnosť rozšírenia obytného priestoru o terasu. Je to ideálne miesto pre hostí a organizovanie príležitostných večierkov.

Obojstranný krb bol umiestnený centre, takže vďaka teplu pece získal vplyv zvláštneho šarmu miestností.

Kuchynský ostrovček ocenia všetci, ktorí majú radi pripraviť rôzne jedlá. Praktická podpora v podobe dobre umiestnenej spálne môže byť užitočná v každom štádiu prípravy jedla. V projekte, ktorý je určený pre vás, je spíž tiež funkciou spojenia medzi garážou, technickou miestnosťou a zvyškom domu. Umožňuje ergonomické využitie týchto miestností. Vďaka tomu nakupujeme priamo z garáže do komory a do kuchyne.

Nočná časť domu je možné oddeliť ďalšími dverami, ktoré sú pridané do haly priamo za toaletou umiestnenou v blízkosti obývačky a určené pre hostí, ktorí nás navštívia.

Nočná časť pozostáva z 3 izieb, z ktorých každá má priľahlý šatník, zatiaľ čo jedna z nich má vlastnú kúpeľňu.

Projekt Zx96 je určený pre ľudí, ktorí chcú relaxáciu, rodinný ústup a pohodlie.